Przyjęcie weselne w blasku świateł

Przyjęcie weselne i oświetlenie to trudne i złożone zagadnienie. Większości par wydaje się, że to raczej zmartwienie dj i zespołu. Tak i nie. Tak, bo to dj i zespół stawiają światła, a nie, bo to przyszła Para Młoda powinna decydować o ich barwie i jakości. Z tej racji, że ma to ogromne znaczenie dla przyjęcia i tego jak zostanie zatrzymane w kadrach na zdjęciach i filmie.

Anegdota

Ostatnio zastanawialiśmy się ile anegdot wynieśliśmy z wesel? Bardzo wiele, aż trudno je zliczyć, ale jedna szczególnie zalega nam w pamięci. Według wokalisty z 40-letnim stażem, wesela w zbyt dużej dawce gubią na 3 sposoby-alkoholizmem, otyłością, utartą słuchu. Faktycznie, wszystkie trzy go dopadły, a on wciąż był na piedestale 🙂

Oświetlenie

Jest jedna rzecz, która uratuje każde wesele (naturalnie poza genialnym dj), oświetlenie, i wcale nie chodzi o tak już wymęczony napis L O V E.
Nasza krótka analiza oświetlenia na przyjecie weselne:
– lasery; zielona, czerwona i niebieska barwa, zdecydowanie NIE. Po pierwsze, gdy laser padnie na matrycę grozi jej przepaleniem i nieodwracalnym uszkodzeniem aparatu fotografa lub filmowca, a dwa, że nadmierna intensywność na twarzach gości powoduje przepalenie zdjęcia (nadmiernie oświetlony element jest pustym, wypalonym pixelem) i nawet najfajniejszy uwieczniony moment będzie już stracony. Uwierzcie nam, jeżeli ktoś ma dobrą opinię i gra od lat nastu to naprawdę można od niego/nich wymagać świateł innych niż rodem ze stadionu X-lecia;
– ciepłe, mięciutkie, pomarańczowe, nienachalne, doświetlające-światło jak zachód słońca-TAK. Dla nas to marzenie, gdy je dostajemy, czujemy więcej i widzimy lepiej.

Pamiętajcie, gdyby nie udało się wyelminiować laseru, to warto zasugerować zespołowi lub dj, a najlepiej bezwarunkowo wymagać  skierowanie światła na sufit lub na nogi.

Twarzą zajmiemy się My. Masz pytania? Napisz do nas.

Ps pierwsze zdjęcie – Dj Kuba Król w akcji, przekozak! Na weselu Natalii i Patryka rozpalił parkiet do czerwoności!

drugie zdjęcie – chłopaki z Prince Events, tak samo dobrze wiedzą jak rozkręcić imprezę na maxa!