Jak przygotować się do przygotowań do ślubu?

W przypadku organizacji wesela, ilości gości, prezentów, miejsca ceremonii, oprawy muzycznej wszystko jest mocno indywidualne i zależy od Was, co Wam się podoba i co Wam w duszy gra. Jeśli spytacie nas o przygotowania do ślubu to jest podobnie-nie ma jednej formy i receptury. Jednak w naszej opinii zdecydowanie jest więcej „za” aniżeli przeciw.

Po pierwsze, przygotowania.

Jeśli w ogóle zastanawiacie się, czy warto zadbać o przygotowania do ślub, to odpowiedź jest krótka: absolutnie TAK!
Podczas przygotowań do ślubu, poznajemy Was, od zapachu perfum, po to, co lubicie robić i kto jest kim. Rozmowy minimalizujące stres i niepokój są nieocenione. Pogadanie o ulubionym wujku albo o perturbacjach organizacyjno-logistycznych jest nieocenione. To my często stajemy się ekspertami w ubiorze czy savoir-vivre weselnym, pytacie nas o kluczowe dla Was rzeczy.

Po drugie, no stres.

Niezaprzeczalnie jest stres. I warto, by w tym czasie przyjmować jak najmniej bodźców. Zadbajcie o swój komfort psychiczny. To Wasz czas, to początek wielkich zmian. Chyba że jesteście typem włoskiej rodziny, gdzie czujecie się doskonale wśród tysiąca osób mówiących każdy w swoim temacie.

Po trzecie, miejsce.

Dla całości reportażu przygotowania są bardzo ważne. To jak wyglądają te momenty, wszystkie detale opowiadają historię. Począwszy od MIEJSCA, gdzie to się odbywa, po DETALE (o których więcej poniżej) i na końcu Wy-Wasze pojedyncze bycie, potem już razem, pierwsze spojrzenie. Tu warto powiedzieć coś więcej. First look jest tym momentem, którego nie da się powtórzyć, nie da się odtworzyć. Nasza rada, zróbcie to po swojemu i tylko dla siebie. Bądźcie tylko Wy. Dajcie sobie na to czas. Unikajcie powodów do krępacji.

Po czwarte i ostatnie, znajdź siebie.

Nie można też przesadzić. We wszystkim trzeba znaleźć siebie i umiar. To chyba są kluczowe słowa. Przygotowania są często bardzo intymne, wzruszające, sensualne, delikatne i przegadanie ich, przerysowanie może zepsuć tę magię. Nie da się zrobić wszystkiego. Pewnie otoczeni intstagramtowymi fotkami inspirujecie się i w konsekwencji chcecie wszystkiego. A tak się nie da. Z całej palety pomysłów trzeba wybrać te, które do Was przemawiają, a najlepiej jest zrobić to całkowicie po swojemu. Niech inspiracją będą Wasze rozmowy, wspólne życie, Wasze marzenia.

Przygotowania do ślubu w skrócie:

Zagospodarujcie zawsze 15 minut więcej do początkowego planu.
Pomyślcie o detalach.
Zadbajcie, by w tle grała ulubiona muzyka.
Powiedzcie swoim podwykonawcom tj. fotografom i filmowcom, co jest dla Was ważne, co przygotowaliście (najlepiej poinformujcie o tym wcześniej).
Zadbajcie o to, by przygotowania przebiegły spokojnie, byście mieli czas na kilka głębokich oddechów, na spojrzenie na siebie, na powiedzenie sobie tego, co chce się powiedzieć….
Skupcie się na tym, co jest dla was ważne.

Detale, które mają znaczenie:

Części ubioru
Biżuteria
Zegarek
Galanteria
Buty
Perfumy
Stare zdjęcia
Listy
Zaproszenia i papeteria ślubna
Kwiaty
Przedmioty dla was ważne, mające moc emocjonalną lub charakteryzujące Waszą osobowość, pasję, styl życia, zawód etc. (instrumenty muzyczne, jeśli na czymś gracie, walizki i bilety lotnicze, jeśli dużo podróżujecie)
Osoby i zwierzęta bliskie Waszemu sercu (przyjaciółki, dziadkowie).

I na koniec. Najczęściej zadawane pytanie podczas przygotowań: kto po jakiej stronie stoi w kościele.
Najzabawniejsza historia: Mateusz pomagający zapiąć suknię ślubną (świadkowa nie dała rady, ponieważ miała za długie paznokcie).